Piosenka i tekst

.o0♥0o.

Tadeusz Nalepa : Dbaj o miłość

Paroles de Bogdan Loebl

Rankiem dbaj o miłość nocą dbaj o miłość miłość to to kruchy kwiat noś ją w środku serca grzej ją swoim ciałem miłość to to wiotki kwiat kwitnie tylko wtedy kwitnie, kiedy jesteś ze mną tu We dnie dbaj o miłość w wieczór dbaj o miłość miłość to to czuły kwiat kwiat ten możesz zniszczyć jednym wrogim słowem miłość to to kruchy kwiat kwitnie tylko wtedy kwitnie, kiedy jesteś ze mną tu Przed snem dbaj o miłość we śnie dbaj o miłość miłość to to wątły kwiat płatki możesz zwarzyć twoim zimnym wzrokiem miłość to to wiotki kwiat kwitnie tylko wtedy kwitnie, kiedy jesteś ze mną tu

.o0♥0o.

Edmund Fetting : Nim wstanie dzień

Paroles d’Agnieszka Osiecka

Ze świata czterech stron, z jarzębinowych dróg, gdzie las spalony, wiatr zmęczony, noc i front, gdzie nie zebrany plon, gdzie poczerniały głóg, wstaje dzień. Słońce przytuli nas do swych rąk. I spójrz: ziemia aż ciężka od krwi, znowu urodzi nam zboża łan, złoty kurz. Przyjmą kobiety nas pod swój dach. I spójrz : będą śmiać się przez łzy. Znowu do tańca ktoś zagra nam. Może już za dzień, za dwa, za noc, za trzy, choć nie dziś. Chleby upieką się w piecach nam. I spójrz: tam gdzie tylko był dym, kwiatem zabliźni się wojny ślad, barwą róż. Dzieci urodzą się nowe nam. I spójrz: będą śmiać się, że my znów wspominamy ten podły czas, porę burz. Za dzień, za dwa, za noc, za trzy, choć nie dziś, za noc, za dzień, doczekasz się, wstanie świt.

.o0♥0o.

Breakout : Co się stało kwiatom?

Paroles de Bogdan Loebl

Czemu zwiędły dziś, Czemu kwiaty zwiędły dziś, Co się stało im, Przecież tylko poszłaś ty, Słońce wzeszło jak co dnia, Czemu kwiaty zwiędły dziś. Czemu milczy ptak, Czemu milczy swoją pieśń, Może z sobą wzięłaś ją, Może wzięłaś kwiatów woń, Jedną starą suknię wzięłaś, Jedne stare buty stąd. Teraz jestem sam, Teraz w mieście jestem sam, Martwi ludzie spieszą gdzieś, Martwe ptaki krzyczą coś, Tyle ścieżek tyle dróg, Deszcz już twoje ślady zmył.

.o0♥0o.

Publicité